کد خبر: 3956941
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴
امام جمعه آبادان با تصریح به اینکه ما در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و حوزه سلامت ـ با شیوع ویروس کرونا ـ‌ با چالش‌هایی مواجهیم، گفت: ما نیاز به معرفی زینب های روز برای نسل جدید داریم و بانوان شهید بهترین و مؤثرترین الگوهایی هستند که می‌توان آنها را به جامعه معرفی کرد.

‌نیازمند معرفی زینب‌های روز به نسل جدید هستیم

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی، امام جمعه آبادان در وبینار «کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» که پیش از ظهر امروز دوشنبه ۱۱ اسفند در استان خوزستان برگزار شد، با اشاره به آمار شهدای زن در سطح کشور گفت: عدد بانوان شهید و ایثارگر ما در سطح کشور بیش از 17 هزار نفر است، چون در کنار هر شهید یک مادر شهیدی وجود داشت که سربازی برای مکتب امام(ره) روانه جبهه کرد. در کنار شهدای ما، همسرانی بودند که فداکاری کرده و توانستند مدیریت خانه را به عهده بگیرند. در کنار این ایثارگری‌ها، 17 هزار بانوی شهید داریم که مستقیماً در جنگ نقش داشتند.

وی با بیان اینکه از این آمار‏، بیش از سه‌هزار زن شهید متعلق به استان خوزستان و افتخار ما هستند‏، این کنگره را رویدادی ارزشمند و تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: ما در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و حوزه سلامت ـ با شیوع ویروس کرونا ـ‌ با چالش‌هایی مواجهیم و نیاز به الگوسازی به ویژه در حوزه بانوان داریم.

امام جمعه آبادان ادامه داد:‌ ما نیاز به معرفی زینب‌های روز برای نسل جدید داریم. این بانوان شهید بهترین و مؤثرترین الگوهایی هستند که می‌توان آنها را به جامعه معرفی کرد. بانوانی که با ایمان بالا و شناختی دقیق این مسیر را انتخاب کردند و امام‌شناس و زمان‌شناس بودند.

ابراهیمی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: در آبادان از این الگوها فراوان داریم. گر بنا است هشت سال دفاع‌مقدس ما برای نسل‌های آینده و در سطح جهان بدرخشد، پرچم‌دار آن خانواده‌های شهدا و بانوان ایثارگر هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: