کد خبر: 4029121
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور را والاترین و بهترین موقعیت تربیتی برای دانش‌آموزان می‌داند؛ ما اردوهای راهیان نور را نه بخشی از کتاب‌های درسی بلکه اصل کتاب‌های درسی می‌دانیم.

اردوهای راهیان نور، اصل کتاب‌های درسی هستند

به گزارش ایکنا از خوزستان، علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه راهیان نور دانش‌آموزی که امروز (۲۶ دی‌ماه) در یادمان شهدای شلمچه برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: امروز خوشحال هستیم که بسیج دانش‌آموزی طلایه‌دار و پرچم‌دار این حرکت عظیم و بزرگ است.

وی افزود: قدم نهادن در این میعادگاه در سرنوشت و وجود انسان تحول ایجاد می‌کند. زمانی که وارد این سرزمین می‌شویم با تاریخ پرافتخار و غرورآفرین نظام جمهوری اسلامی ایران که به دست جوانان و دانش‌آموزان غیور و شجاع آن دوران، آشنا می‌شویم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: آنچه بسیار مهم است و باید از آن بهره‌مند شویم، فضای معنوی و  عرفانی، سبک زندگی و رفتار الهی حاکم بر جوانان آن روز است که موجب رقم زدن این صحنه‌ها و دستاوردهای بزرگ شد.

کاظمی افزود: آشنایی با الگوها و اسوه‌های جهاد و شهادت در این میدان یکی از دستاوردهای بزرگ راهیان نور است و برای بهره بردن کافی و وافی از این فضا، اندیشیدن در چرایی و چگونگی آنچه اتفاق افتاده، نیاز است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به انسان‌های بزرگی که مظلومانه و شجاعانه در میدان جنگ شهید شدند، گفت: در سخت‌ترین شرایط مساله‌ای که فراموش نمی‌شد ارتباط با خدا بود. آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب در تفکر جوانان آن روز بود و این گونه اجازه ندادند یک وجب از خاک این سرزمین جدا شود.

کاظمی افزود: امروز در مقابل این اتفاقات مسئول هستیم و باید به این اتفاقات بیاندیشیم. آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور را والاترین و بهترین موقعیت تربیتی برای دانش‌آموزان می‌داند؛ ما اردوهای راهیان نور را نه بخشی از کتاب‌های درسی بلکه اصل کتاب‌های درسی می‌دانیم.

وی بیان کرد: اگر قرار است تربیتی رقم بخورد و ارزش‌های انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید منتقل شود، جایگاه آن این میدان‌ها، میعادگاه‌ها و خاکریزها است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: قطعا یکی از محوری‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش برگزاری اردوهای راهیان نور است که با همت بسیج دانش‌آموزی این کار آغاز شده است و پر رونق‌تر، با کیفیت‌تر و باشکوه‌تر از گذشته خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: