کد خبر: 4047081
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۳

ستاندار خوزستان بر ضرورت جذب اعتبارات و تسهیلات لازم جهت تولید دانش بنیان تاکید کرد و گفت: استان باید از مسیر روزمرگی خارج شود.

تاکید بر افزایش طرح‌های دانش‌بنیان و اشتغالزا در خوزستان

به گزارش ایکنا از خوزستان، صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در نشست شورای برنامه ریزی استان گفت: در این نشست قدمی بزرگ را برای تحول اساسی در اندیکا شاهد بودیم.

استاندار خوزستان با تأکید بر ضرورت جذب اعتبارات و تسهیلات لازم جهت تولید بیان داشت: در این نشست همچنین بر موضوع جذب اعتبارات و تسهیلات برای تولید بر پایه دانش الزامات لازم صورت گرفت.

خلیلیان خطاب به مسئولان دستگاه‌ها افزود: طرح‌هایی در اولویت قرار گیرد که دانش بنیان و اشتغالزا باشند، چرا که استان باید از مسیر روزمرگی خارج شود.

وی با اشاره به مصوبات حاصل از این نشست گفت:١۶۲ طرح با اعتبار ۱۶۵۰ میلیارد تومان از تبصره ۱۸ تصویب شد که باعث ایجاد اشتغال و توسعه در استان خواهد شد.

استاندار خوزستان بر رفع مشکلات با برنامه‌ریزی و ظرفیت‌ها تاکید کرد و ادامه داد: ساخت بیمارستان اندیکا یکی از اولویت‌های این شهرستان است.

خلیلیان بر فعالیت‌های صورت گرفته در اندیکا پس از زلزله اخیر در این شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: اقدامات خوبی در ۶ ماه گذشته بخصوص در بحث ساخت خانه انجام شده است.

وی ضمن ابراز امیدواری از روند ساخت و بازسازی منازل آسیب‌دیده در اندیکا تصریح کرد: امید است تا پایان خردادماه کار بازسازی و ساخت خانه‌های آسیب دیده از زلزله اندیکا تکمیل شود.

استاندار خوزستان برنامه ریزی منسجم در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و دیگر دستگاه‌ها برای مسیر راه در سال جاری و سال‌های آینده را ضروری دانست و گفت: برنامه آمایش سرزمینی یکی از مسائلی است که باید به صورت جدی در استان به آن توجه و بر اساس آن برنامه‌ریزی شود.

خلیلیان بر تکمیل زنجیره‌های پایین دست نفت و گاز به عنوان یکی از سیاست‌های دولت در استان تاکید و اضافه کرد: جهاد کشاورزی نیز وظیفه دارد الگوی کشت در سطح استان را ارائه دهد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بر پایه دانش برای افزایش بهره‌وری، گفت: لازمه این سرمایه‌گذاری‌ها حرکت فناورانه است و طرح‌هایی باید اولویت داده شود که دانش‌بنیان باشند.

در این نشست همچنین به چالش عمده شهرستان اندیکا همچون عدم دسترسی به بیمارستان، دسترسی نامناسب راه‌ها، بحران آب در عرصه‌های فعالیتی، کیفیت آب شرب و عدم پایداری آب، توزیع غیر متمرکز جمعیت و… پرداخته شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: