کد خبر: 4057159
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹

احتمال آغاز پیش از موعد سال تحصیلی خوزستان در صورت تامین امکانات سرمایشی

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: آغاز سال تحصیلی در مهرماه است اما در صورت فراهم کردن امکانات سرمایشی، امکان دارد کمی زودتر مدارس را باز کنیم.

مسعود حمیدی نژاد مسعود حمیدی‌نژاد، سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان در اختتامیه جشنواره سفیران سلامت که امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه در ناحیه ۴ اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در دوران سخت دو سال و نیم کرونا، خیلی‌ها دچار سختی و مشقت شدند و خیلی‌ها نیز با بیماری سخت دست و پنجه نرم کردند، اما برخی از عزیزان برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، جان خود را تسلیم کردند و اکنون جای این عزیزان خالی است.  

وی با تاکید بر اینکه همچنان باید در کنترل بیماری، رعایت مسائل بهداشتی را مدنظر قرار دهیم تا ابتلا و مرگ ناشی از کرونا صفر شود، افزود: با این حال، باید این موضوع را که کرونا می‌تواند در زندگی ما وقفه ایجاد کند فراموش کنیم. تعطیلی مدارس، ادرات، اقتصاد، فرهنگ، آموزش و مراکز رفاهی، دیگر ادامه ندارد. این ویروس باید کنترل شود؛ به لطف الهی و با تلاش دولت و با تزریق سه دوز واکسن، بیماری کنترل شده و در مقایسه با سال گذشته، وضعیت بسیار بهبود پیدا کرده است. در حالی که در سال‌های گذشته روزانه به اندازه سقوط دو هواپیما، فوتی ناشی از کرونا داشتیم اما امروز خوشبختانه خبر کرونا، تیتر اول نیست.   

حمیدی‌نژاد در پایان گفت: از امروز به بعد، کارهای روزمره را جهادی‌تر انجام دهیم و به جبران گذشته‌ای که مدارس تعطیل شد، امور را جبران کنیم و اگر توانستیم، در تابستان برنامه‌ای برای دانش‌آموزان داشته باشیم. آغاز سال تحصیلی در مهرماه است، اما در صورت فراهم کردن امکانات سرمایشی، امکان دارد کمی زودتر مدارس را باز کنیم و بعد از بازگشایی نیز امیدواریم دانش‌آموزان بسیار محکم‌تر پای کلاس درس بنشینند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :