کد خبر: 4068987
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳

برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن ویژه کودکان و نوجوانان دزفولی

مؤسسه قرآنی «دارالنور والبصیرت» دزفول، دوره‌های آموزشی حفظ، روخوانی و روانخوانی قرآن کریم ویژه کودکان و نوجوانان برگزار می‌کند.

برگزاری کلاس‌های آموزش قران ویژه کودکان و نوجوانان در دزفولمریم تقوی، مدیر مؤسسه قرآنی «دارالنور والبصیرت» دزفول در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، با بیان اینکه گروه هدف این مؤسسه قرآنی به طور اختصاصی کودکان و نوجوانان هستند، اظهار کرد: راهی که مؤسسه برای آموزش این گروه‌های سنی در پیش گرفته است، سیر بلندمدتی است که در آن قرآن‌آموزان طی فرآیندی از سنین نونهالی تا نوجوانی به قرائت قرآن به‌طور کامل تسلط یابند و در نهایت موفق به حفظ قرآن کریم شوند.

وی گفت: در مقطع سنی نونهالان مربیانی از حوزه علمیه بانوان موضوعاتی چون مهارت‌های زندگی با محوریت قرآن و حفظ موضوعی قرآن به همراه بازی و تفریح را به کودکان آموزش می‌دهند. این آموزش‌ها به صورت ماهانه و ترمی ارائه می‌شوند و طول مدت هر ترم 4 ماه است. 

تقوی افزود: در مقطع پیش‌دبستانی حروف الفبا به طور کامل تدریس می‌شود تا در نهایت کودکان به مهارت خواندن مسلط بشوند. سپس روخوانی و روانخوانی قرآن کریم را می‌آموزند.

مدیر مؤسسه قرآنی دارالنور والبصیرت دزفول ادامه داد: قرآن‌آموزان هنگامی که وارد مقطع ابتدایی می‌شوند، آموزش حفظ قرآن به صورت جزء به جزء به آنها آغاز می‌شود و تا سنین نوجوانی و ارتقا و دست‌یابی به حفظ کل این آموزش‌ها ادامه می‌یابند.

تقوی اظهار کرد: در رشته حفظ کل، شش حافظ در مقطع سنی 16 تا  13 سال داریم. همچنین چندین حافظ نوجوان دیگر که حافظ 8 تا 25 جزء هستند نیز در مؤسسه به حفظ قرآن اشتغال دارند. در مجموع 130 قرآن‌آموز مشغول فراگیری قرآن کریم در این مؤسسه هستند.

وی برگزاری مراسم به مناسبت‌ اعیاد مذهبی را از دیگر برنامه‌های این مؤسسه عنوان کرد و گفت: برگزاری جشن غدیر در دستور کار  مؤسسه است. در این جشن هدایایی به کودکان و نوجوانان تقدیم می‌شود و هدف از توزیع این هدایا که مزین به حدیث «مَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِيٌّ مَوْلَاهُ» هستند، زنده نگه داشتن امر غدیر بین کودکان و نوجوانان است.

گفتنی است، مؤسسه قرآنی «دارالنور والبصیرت» دزفول از سال 93 شروع به فعالیت کرده است و در محله امام خمینی(ره) شمالی دزفول در مکان نهضت سابق قرار دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha