کد خبر: 4089116
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

بهره‌مندی 116 هزار سالمند خوزستانی از خدمات حمایتی کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد خوزستان اظهار کرد: 116 هزار مددجوی سالمند از خدمات معیشتی و حمایتی کمیته امداد استان خوزستان بهره‌مند هستند.

سالمندبه گزارش ایکنا از خوزستان، کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان، با مشارکت خیرین، همایش بزرگداشت روز جهانی سالمندان را در اهواز برگزار کرد.

تجلیل و تقویت جایگاه اجتماعی سالمندان، بیان اهمیت احترام به این قشر از جامعه و ارتقای سطح فرهنگ عمومی، تبیین نقش اجتماعی، حمایت و هدایت‌گری از اهداف برگزاری این همایش است.

جمال شیبه، مدیرکل کمیته امداد خوزستان اظهار کرد: مددجویان سالمند مورد حمایت کمیته امداد در طول سال علاوه بر دریافت مستمری ماهیانه و بسته‌های معیشتی، خدمات گوناگون و کمک هزینه درمانی از کمیته امداد دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان بابیان اینکه ارائه خدمات به سالمندان نیازمند و تکریم آن‌ها در دستور کار این نهاد قرار دارد، افزود: در حال حاضر 116 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد خوزستان هستند و از خدمات متنوع کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

شیبه گفت: بیشتر سالمندان به دلایل مختلفی همچون بیماری، بی‌سرپرستی، از کار افتادگی و فقر تحت حمایت این نهاد قرار گرفته‌اند. مددجویان سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان بالای ۶۰ سال هستند که در طول سال از خدمات درمانی، توان‌بخشی، بهداشتی، معیشت، وام کارگشایی بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: علاوه بر کمک‌های مستمر در طول سال، به صورت ویژه در هفته تکریم از منزلت سالمندان، مبلغ ویژه‌ای به این موضوع اختصاص داده شد که در راستای تجلیل از خانواده‌های سالمند نمونه تحت حمایت در زمینه فعالیت فرهنگی اجتماعی به این عزیزان اهدا خواهد شد.

محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان نیز گفت: کمیته امداد از سالمندانی حمایت می‌کند که بر اساس شاخص‌های تعیین شده، از کارافتاده بوده، مبتلا به بیماری خاص باشند، از ارگان و سازمانی مستمری دریافت نکنند و جزو دهک‌های پایین جامعه محسوب شوند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد خوزستان با تامین بخشی از نیازهای سالمندان تحت حمایت در حوزه‌های مختلف همچون تهیه بسته‌های معیشتی، بهداشتی و تغذیه‌ای، اردوهای زیارتی، آموزش، غربالگری و ... آنان را همراهی می‌کند.

علیپور به برنامه‌ریزی‌های سال جاری در هفته تکریم سالمند اشاره داشت و افزود: توزیع بسته‌های سلامت، اهدای کارت‌های هدیه و دلجویی از خانواده‌های دارای سالمند، بازدید از سالمندان بستری شده به صورت ویژه در این ایام انجام خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خوزستان به نیازهای اساسی سالمندان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: کمک به معیشت، هزینه‌های درمانی و لوازم مصرفی بهداشتی از جمله نیازهای ضروری سالمندان تحت حمایت است و نیکوکاران و سایر ارگان‌ها می‌توانند با همکاری کمیته امداد در تأمین این نیازها به سالمندان کمک کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha