کد خبر: 4089465
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳

دفاع مقدس الگویی برای خدمتگزاری به مردم باشد

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: امروز دفاع مقدس باید الگویی برای خدمتگزاری سالم به مردم و سپر دفاعی مستحکمی در برابر کسانی باشد که قصد دارند به نظام و ارزش‌های آن آسیب برسانند.

علی دهقانیبه گزارش ایکنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی دهقانی، رئیس کل دادگستری خوزستان در یادواره شهدای حقوقی و ایثارگران دستگاه قضایی استان که روز گذشته دهم مهر برگزار شد، گفت: دفاع مقدس، دوران عزت و اقتدار و تلاش برای رسیدن کشورمان به اوج تعالی بود.

وی افزود: مجاهدت‌ها و پایمردی‌های رزمندگان، حاصل اخلاق نیک، از خودگذشتگی‌ها و فداکاری‌های، عدالت‌خواهی و پرهیزکاری، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، زمان‌شناسی، ایثار و مقاومت، ولایتمداری و اطاعت از فرامین ولی امر مسلمین بود و اعتقاد به این مؤلفه‌ها بود که ایثارگران عزیز توانستند این حماسه عظیم را خلق کنند.

دهقانی ادامه داد: امروز دفاع مقدس باید الگویی برای خدمتگزاری سالم به مردم و سپر دفاعی مستحکمی در برابر کسانی باشد که قصد دارند به نظام و ارزش‌های آن آسیب برسانند.

مقام عالی قضایی خوزستان با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای حقوقی استان در هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به خیال خام خود مردم را تحریک می‌کنند که به ارزش‌های نظام ضربه وارد کنند اما مردم با بهره‌گیری از فرهنگ دفاع مقدس، مانع از دستیابی دشمنان به اهدافشان شدند.

دهقانی تصریح کرد: اکنون همه می‌بینیم که دفاع مقدس به برکت خون شهیدان، الگویی برای نهضت‌های آزادی‌بخش در جهان و انگیزه‌ای برای مردم شریف کشور در عبور از مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... شده است.

در این مراسم که به همت دادگستری خوزستان و ادارات و سازمان‌های تابعه قوه قضائیه در استان برگزار شد، از ایثارگران و خانواده‌های شهدا و ایثارگر دفاع مقدس در دستگاه قضایی استان تقدیر شد.

تشییع پیکر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس، اجرای مداحی و نمایش از برنامه‌های جانبی این یادواره بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha