کد خبر: 4089922
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۵

افتتاحیه طرح معراج خوزستان برگزار شد

افتتاحیه طرح معراج استان خوزستان و نشست بصیرتی تبیینی مسائل اخیر با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان برگزار شد.

فتتاحیه طرح معراج خوزستانبه گزارش ایکنا از خوزستان، افتتاحیه طرح معراج استان خوزستان و نشست بصیرتی تبیینی مسائل اخیر امروز چهارشنبه ۱۳ مهر حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد، با اشاره به آیه قرآنی «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ یَجْعَلْ لَکُمْ فُرْقَانًا وَیُکَفِّرْ عَنْکُمْ سَیِّئَاتِکُمْ وَیَغْفِرْ لَکُمْ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ» گفت: بر اساس این آیه یکی از آثار تقوا، بصیرت است. بصیرت و تقوا سبب می‌شود که در سختی‌ها، پیچ‌ها و حوادث مختلف همانند چراغی روشن کننده راه باشد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه یکی از آثار تقوا، خضوع و خشوع در برابر مقام الهی است، افزود: خداوند دو نعمت بزرگ به انقلاب اسلامی داده است، یکی ولایت که در عالم بدیل ندارد و دیگری امت است. وقتی این دو پیوند بخورند، اگر تمام عالم در برابر او قرار گیرند، کاری نمی‌توانند انجام دهند و لذا این حکومت و نظام، بستر را برای حکومت جهانی ولی عصر(عج) فراهم می‌کند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: اینکه در شرایط فعلی باز دشمن می‌آید و امید بسته است، نشان از برنامه‌های او دارد، البته از طرفی باید نگران باشیم که چرا نتوانستیم آن طور که باید جوانان دهه هشتادی را با معارف اسلام و انقلاب آشنا کنیم.

وی عنوان کرد: تا زمانی که طلاب و مبلغین احاطه کامل نداشته باشند، نمی‌توانند جوانان امروز را قانع کنند، از طرفی دشمن نیز همواره به دنبال تحریف حقایق است، تا جایی که تحریف باعث شد سی هزار نفر در برابر سپاه امام حسین‌(ع) قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه در نقطه مقابل تحریف، وظیفه تبیین و جهاد تبیین برعهده ما است، ادامه داد: اگر می‌خواهیم در مدارس حضور داشته باشیم، اول باید خودمان مسلط به شبهات باشیم.

موسوی فرد با بیان اینکه بهترین راه مواجهه با دانش آموزان، اول توانمند کردن و سپس در قالب پرسش و پاسخ است، گفت: اعتماد امروز جوانان به فضای مجازی است و لذا می‌بینیم که در اروپا و آمریکا به راحتی آدم می‌کشند و زنان را مورد تعرض قرار می‌دهند، اما فضای رسانه‌ای را موافق خودشان جلوه می‌دهند.

گفتنی است، طرح معراج از سال ۸۹ با تصویب دفتر همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان خوزستان آغاز شد. قرارگاه طرح معراج حوزه علمیه خوزستان در سه شاخه دانش آموزی، معلمان و خانواده فعالیت می‌کند.

امسال ۴۰۰ مبلغ در قالب طرح معراج به مدارس استان اعزام می‌شوند.‌

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha