کد خبر: 4104801
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴

فضای داوطلبی مطلوب در هلال احمر خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: فضای داوطلبی خوبی در سطح استان خوزستان حاکم شده که مرهون خدمات موثر داوطلبان است، زیرا داوطلبان در هلال احمر متولیان اصلی کار هستند.

هلال احمر خوزستانبه گزارش ایکنا از خوزستان، وحید شعبانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه که به مناسبت روز جهانی داوطلب و با حضور جمعی از نمایندگان اعضای داوطلب و خیرین حامی هلال احمر خوزستان در سالن شهید رجایی اهواز برگزار شد، بیان کرد: داوطلبان تبلور آرمان زیبای نوعدوستی و تلاش آمیخته با مهر، عطوفت و ایثار انسان‌هایی از خود گذشته و بشردوست هستند که یکی از وظایف‌شان ایجاد حلقه اتصال بین توان توانمندان و نیاز نیازمندان است. داوطلبان در یک‌صد سال گذشته خدمات متعدد، متنوع و عام المنفعه‌ بسیاری در راستای تسکین آلام نیازمندان، محرومان، مصیبت دیدگان و اقشار ضعیف جامعه ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه افتخار هلال احمر به ماهیت داوطلبی آن است، افزود: خوشبختانه فضای داوطلبی خوبی در سطح استان خوزستان حاکم شده که مرهون خدمات موثر داوطلبان است زیرا داوطلبان در هلال احمر متولیان اصلی کار هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در ادامه با اشاره به همراهی بی نظیر داوطلبان در ایام سیل و کرونا گفت: مدیران و صاحبان واقعی این مجموعه همین داوطلبان هستند و ما نیز باید به سمت تسهیل‌گری کارها حرکت کنیم.

شعبانی افزود: جامعه بزرگ داوطلبی هلال احمر خوزستان برخوردار از طیف‌های مختلف است که در همه شرایط می‌توانند گره‌گشای مشکلات مردم باشند. تلاش مجموعه مدیریتی نیز بر حمایت همیشگی و همراهی خواهد بود.

حجت الاسلام محمد انصاری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خوزستان نیز در این مراسم گفت: جامعه ایمانی باید روز جهانی داوطلب را بیش از جوامع دیگر تکریم کند، زیرا نظام اسلامی منشأ خدمات داوطلبانه و مردمی است.

وی افزود: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، حس نوع دوستی و همدردی در جامعه گسترده شد و امروز شاهد اوج آن هستیم همچنان که در ایام سیل ۹۸ و همه‌گیری بیماری کرونا، ۴۶۰ میلیارد ریال به آسیب‌دیدگان کمک‌رسانی شد.

انصاری گفت: در گام دوم انقلاب یکی از شؤونی که اشاره شده همین مساله کمک کردن و دست‌گیری از محرومان است که داوطلبان ما در هلال احمر به بهترین شکل بروز داده شده است.

آقارضا فتوحی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، نیز در این مراسم گفت: فعالیت داوطلبانه افراد و کمک به همنوعان یک نوع ایثارگری است، زیرا همواره در حوادث و سوانح از جان خود می‌گذرند تا جان دیگری را نجات دهند.

وی گفت: فعالیت‌های موثر داوطلبان هلال احمر بر پایه سرمایه اجتماعی نهفته است زیرا افراد دانا و توانمند در آن فعالیت می‌کنند. امیدواریم عزیزان داوطلب همواره زیر سایه خداوند متعال در صحت و سلامت باشند تا با قوت به هموطنان امدادرسانی کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha