کد خبر: 4105253
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳

سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر خوزستان برگزیدگان خود را شناخت

در آیین اختتامیه سی وچهارمین دوره جشنواره تئاتر استان خوزستان هیئت داوران، برگزیدگان این دوره از جشنواره را در بخش‌های مختلف معرفی کردند.

جشنواره تئاتر خوزستانبه گزارش ایکنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین اختتامیه سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر خوزستان که شامگاه سه‌شنبه، 15 آذرماه در تالار آفتاب اهواز برگزار شد.

هیئت داوران جشنواره متشکل از محسن سلیمانی‌فارسانی، مریم سادات‌معلایی و فرهاد ارشاد از بین نمایش‌های راه‌یافته به این دوره از جشنواره در بخش‌های مختلف آرای خود را اعلام کردند. هیئت داوران در بخش طراحی نور، لوح تقدیر و جایزه نقدی را به صادق خزایی پور برای نمایش «آقا لیلا» از بندر امام خمینی(ره) اهدا کرد. لوح تقدیردر بخش طراحی لباس به نمایش «کوسه سیاه کوچولو» از اهواز تعلق گرفت و برگزیده هیئت داوران در بخش طراحی لباس شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به هاشم مهری برای طراحی لباس نمایش «ساطور دار» از شوشتر اهدا شد.

هیئت انتخاب با 2 تقدیر و یک برگزیده در بخش موسیقی لوح تقدیر و جایزه نقدی را به ایمان سلیح برای طراحی موسیقی نمایش «هم نفس با گرگ» از اهواز و رایان نجاتیان برای آهنگسازی نمایش «زخم در گرده» از شوش اهدا کرد. برگزیده دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش موسیقی به فرزاد رمضانی و میلاد بهاروندی برای آهنگسازی نمایش «بدریه» از شهرستان شوشتر هدا شد.

در بخش طراحی صحنه براساس نظر هیئت داوران با سه انتخاب به ترتیب رتبه سوم حسین قنوات امانی برای نمایش «پشت چراغ تو قرمز شدم» از بهبهان و رتبه دوم بهرام آریانفر برای نمایش «زخم در گرده» از شهرستان شوش با اعطای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد. همچنین با احراز رتبه اول طراحی صحنه در نمایش «آگینتاژ» از مصطفی حیات شهرستان ماهشهر با اعطای دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر شد. در بخش بازیگری نوجوان آناهیتا محاسنی، بهار قنوات امانی و باربد شجاعی در نمایش «پشت چراغ تو قرمز شدم» از بهبهان و آرام آقایی بازیگر نمایش «دارم تمام میشم» از رامهرمز و عرفان احمدی و هانیه احمدی برای نمایش «کوسه سیاه کوچولو» از اهواز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شدند.

در بخش تقدیر بازیگری زن، هیئت داوران از بازیگران فاطمه یزدانی در نمایش آقا لیلا از بندر امام خمینی و صفا شهرانی برای بازی در نمایش «بدریه» از شوشتر تقدیر کرد. و در بخش بازیگری زن رتبه سوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکا به خانم مرجان کلانتر برای بازی در نمایش «سمفونی آواز شوم روی بوم سید عباس» از اهواز و فاطمه سلیمانی برای بازی در نمایش «کوسه سیاه کوچولو» از اهواز تعلق گرفت. رتبه دوم این بخش نیز مشترکا به مژده خیاط برای نمایش «آگینتاز» از ماهشهر و لاله جعفری برای نمایش «پشت چراغ توقرمز شدم» از بهبهان اهدا شد.

همچنین رتبه اول هیات داوران در بخش بازیگری زن شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به نرگس افراسیابی برای نمایش «ساطور دار» اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد این دوره از جشنواره در بخش تقدیر هیات داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به حسین گلچین زاده برای نمایش «رستگاری قبل از صبح روز یکشنبه» از اهواز اهدا کرد. لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم بازیگری مرد مشترکا به علیرضا مساعد نژاد برای نمایش «آقا لیلا» از بندر امام و شاهین عباس‌پور برای نمایش «ساطوردار» از شوشتر اهدا شد. رتبه دوم بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکا به مجید اقبالی برای نمایش «بدریه» از شوشتر و بهرام آریان فربرای بازی در نمایش «زخم در گرده» از شوش اهدا شد. بر اساس نظر هیات داوران سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول بازیگری مرد به پیمان طالبی برای بازی در نمایش «سمفونی آواز شوم روی بوم سید عباس» از اهواز تعلق گرفت. در بخش نمایشنامه نویسی هیات داوران جشنواره جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی برگزیده رتبه سوم را مشترکا به بهرام آریان فر برای نمایش «زخم در گرده» از شوش و یوسف مداحیان برای نمایش «هم نفس با گرگ» از اهواز اهدا کرد. برگزیده لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه دوم نمایشنامه نویسی به رسول حق جو برای نویسندگی نمایش «آگینتاژ» از ماهشهر اهدا شد.

هیأت داوران رتبه اول نمایشنامه نویسی و جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی را به آقای ابوالقاسم غلامحیدر برای نویسندگی نمایش «ساطور دار» از شوشتر اهدا کرد.

در بخش کارگردانی لوح تقدیر و جایزه نقدی در رتبه سوم به بهرام آریان فر برای نمایش «زخم در گرده» از شوش و رتبه دوم هیات داوران مشترکا به مهدی حیدری برای نمایش «آقا لیلا» از بندر امام خمینی(ره) و حسین کارگر برای نمایش «آگینتاژ» از ماهشهر اهدا شد.

رتبه اول بخش کارگردانی و جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار،تندیس جشنواره و جایزه نقدی به هاشم مهری برای کارگردانی نمایش «ساطور دار» ازشوشتر اهدا شد. در پایان هیئت داوران سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان سه اثر برگزیده خود شامل نمایش «ساطور دار» به گارگردانی هاشم مهری از شوشتر و نمایش «آقا لیلا» به کارگردانی مهدی حیدری از بندر امام خمینی و نمایش «آگینتاژ» به کارگردانی حسین کارگر از بندر ماهشهر را جهت معرفی به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای فجر معرفی کرد. در سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان ۴۱ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و ۲۵ اثر به مرحله بازبینی راه یافت که پس از بازبینی این آثار ۱۲ اثر به صورت غیر متمرکز در شهر‌های اهواز، بهبهان، ماهشهر، بندر امام خمینی(ره)، رامهرمز، باغ‌ملک، شوش و شوشتر به رقابت پرداختند.

سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر استان خوزستان یادواره هنرمند فقید سعید بهروزی به دبیری سیدامین سپهریان از ۱۱ تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۱ در استان خوزستان برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha