کد خبر: 4118975
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴

دانش‌آموزان در آینده انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی می‌کنند

استاندار خوزستان گفت: افتخار می‌کنیم که امروز در مدارس، دانش‌آموزانی تربیت می‌کنیم که هر کدام همچون شهدایی که در انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کردند در آینده این انقلاب نقش‌آفرینی می‌کنند.

علی اکبر حسینیبه گزارش ایکنا از خوزستان، علی‌اکبر حسینی‌محراب، در آیین نواختن زنگ چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که امروز، ۱۲ بهمن‌ماه در هنرستان دخترانه ساجده در اهواز برگزار شد، گفت: فرمان رسمی رئیس‌‌جمهور آمریکا برای اینکه بتواند به هر شکل این انقلاب را نابود کند داده شد اما یکی پس از دیگری این آرزوی دست‌نیافتنی را با خود به گور بردند و این انقلاب همیشه و هنوز تا رسیدن به انقلاب یار پابرجا است.

وی افزود: امروز در حالی چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم که از آن روزهای تیره و تار قبل از انقلاب اسلامی، سال‌ها فاصله گرفته‌ایم؛ از ایامی که در تکنولوژی‌های نوین جهانی هیچ جایگاهی نداشتیم، از آن روزهایی که در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس برای سیم خاردار هم ما را در منگنه تحریم خود قرار می‌دادند.

حسینی‌محراب بیان کرد: امروز موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن، پهپادها، توانمندی‌های تکنولوژیکی و به‌روز، فضاپیماها، قدرت بدون مناظر پزشکی‌ و دریایی ما در جهان سرآمد است. اگر در برخی از این رشته‌ها اول دنیا نیستیم، به برکت امثال شهید فخری‌زاده‌ها، شهید احمدی روشن‌ها، شهید کاظمیان‌ها، شهید حسن مقدم‌ها و شهدای دیگری که امروز هر کدام‌شان موجب افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، در رده‌های اول و حداکثر پنجم تا ششم جهان هستیم.

استاندار خوزستان گفت: افتخار می‌کنیم که امروز در مدارس، دانش‌آموزانی تربیت می‌کنیم که هر کدام همچون شهدایی که در انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کردند در آینده این انقلاب نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی عنوان کرد: مقام عظمای ولایت فرمود در همین مدارس، شهدای مدافع حرم تربیت شده‌اند. زمانی که همه تصور می‌کردند در حال فاصله گرفتن از آموزه‌های اوایل انقلاب هستیم، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت و دیگر شهدا به ما نشان دادند که در این مکتب هنوز هم امثال سلیمانی‌ها در حال تربیت هستند.

استاندار خوزستان گفت: امروز چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی جشن می‌گیریم که سرافراز و پیروزمندانه شاهد شکوفایی نوبه‌نو از استعدادهای درخشان این نظام هستیم. زنگ این انقلاب هر سال نواخته خواهد شد تا روزی که حضرت یار، امام قائم(عج) ظهور کند و چشمان همه به جمال وجودشان روشن شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha