برگزاری یادواره‌ها به تشکل‌های مردمی واگذار شود
کد خبر: 4182097
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۴
معاون امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران:

برگزاری یادواره‌ها به تشکل‌های مردمی واگذار شود

معاون امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه باید فعالیت‌های مربوط به فرهنگ ایثار و شهادت برون سپاری شود، گفت: بهتر است که برگزاری یادواره‌ها و دیگر برنامه‌ها به تشکل‌های مردمی واگذار شود چراکه اثرگذاری بیشتری دارد.

سیدمحمدصادق ‌هاشمی، معاون امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگرانبه گزارش ایکنا از خوزستان، سیدمحمدصادق ‌هاشمی، معاون امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور امروز چهارشنبه 24 آبان در همایش منطقه‌ای معاونان استان‌های لرستان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام و مرکزی که در اهواز برگزار شد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند مشارکت دستگاه‌های دیگر است و تشکل‌های مردمی، فرهنگی و دینی نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند. 

معاون امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: بنیاد شهید در مقابل درخواست‌ها و مطالبات خانواده شهدا تسلیم است اما انجام تمام اقدامات به تنهایی از عهده بنیاد خارج است.

هاشمی با بیان اینکه رویکرد بنیاد شهید در دوره جدید وصل شدن به جریان‌های مردمی و انقلابی است، گفت: بهتر است که برگزاری یادواره‌ها و دیگر برنامه‌ها به تشکل‌های مردمی واگذار شود چراکه اثرگذاری بیشتری دارد. باید فعالیت‌های مربوط به فرهنگ ایثار و شهادت برون سپاری شود و به برنامه‌های خوب در این حوزه، بودجه خوبی اختصاص داده می‌شود.

وی با اعلام اینکه تولید اثر ادارات کل و یا شهرستانی با رعایت چارچوب‌های فنی، در حوزه ایثار و شهادت، مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرد، به اختصاص اعتبار برای برگزاری یادواره شهدا در استان‌ها اشاره کرد و گفت: علاوه بر این، در حوزه بازدید از خانواده شهدا و جمع آوری اسناد شهدا، اعتباری به استان‌ها پرداخت می‌شود.

معاون امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اختصاص یک درصد از درآمد ارگان‌ها در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصریح کرد: در صورت تعامل با دستگاه‌ها می‌توان از این بند قانونی به خوبی استفاده کرد.

وی اضافه کرد: مقدمات تحویل مجموعه طلاییه اهواز به موسسه ایثار هر چه سریع‌تر انجام شود تا این مکان پس از بازسازی محلی برای برگزاری اردوها و خدمت رسانی به کاروان‌های راهیان نور آماده باشد.

هاشمی بیان کرد: خرید زمین و راه‌اندازی هتل در مشهد، قم، کربلا و نجف در دستور کار قرار دارد تا ایثارگران بیشتری اعزام شده و به دیگر دستگاه‌ها نیاز نداشته باشیم.

معاون امور فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور ادامه داد: فضای مجازی بهترین بستر در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته و سند راهبردی آن در دست اجراست.

دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، غبارروبی گلزار شهدا، نشست با هنرمندان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و جمعی از مدیران کل استان از دیگر برنامه سفر معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان خوزستان است.

انتهای پیام
captcha