نگاهی به جلسه هفتگی حفظ و قرائت قرآن کریم هویزه
کد خبر: 4212944
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۳

نگاهی به جلسه هفتگی حفظ و قرائت قرآن کریم هویزه

مدیر جلسه حفظ و قرائت قرآن کریم هویزه با بیان اینکه این جلسه بیش از ۲۵ سال در شهرستان قدمت دارد، گفت: هدف اصلی این جلسه لبیک گفتن به منویات مقام معظم رهبری در زمینه حفظ قرآن کریم، پرورش نسل آینده قرآنی در بسیج و ارتقای سطح کیفی تلاوت قرآن آموزان است.

جلسه حفظ و قرائت قرآن کریم هویزهمهدی سیاحی، قاری قرآن و مدیر جلسه حفظ و قرائت قرآن کریم هویزه در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان با بیان اینکه این جلسه به صورت هفتگی روزهای یکشنبه و چهارشنبه در دو بخش حفظ و قرائت تحقیق و ترتیل برگزار می‌شود، گفت: مخاطبین این جلسه عموم مردم هستند. با توجه به استعداد قرآن آموزان، آموزش به صورت تخصصی نیز در این جلسه ارائه می‌شود.

وی اظهار کرد: این جلسه زیر نظر دارالقرآن ناحیه مقاومت بسیج هویزه تشکیل شده و هدف اصلی آن، لبیک گفتن به منویات مقام معظم رهبری در زمینه حفظ قرآن کریم، پرورش نسل آینده قرآنی در بسیج و ارتقای سطح کیفی تلاوت قرآن آموزان جهت حضور در مسابقات قرآن و عترت بسیج مرحله استانی و کشوری است.

به گفته این قاری قرآن از زمان تشکیل این جلسه بیش از ۱۰۰ قرآن آموز در زمینه حفظ و قرائت قرآن کریم به صورت عمومی و تخصصی در حال آموزش هستند. از مهر 1401 که مدیریت جلسه را بر عهده گرفتم، اکثر قرآن آموزان موفق به حفظ جزء ۳۰ و جزء ۱ قرآن کریم شدند. یکی از قاریان این جلسه به نام حسین سواری که از بسیجیان و فعالان قرآنی شهر رفیع(از توابع شهرستان هویزه) است در سال ۱۴۰۳ رتبه اول مسابقات دانش آموزی استان خوزستان را کسب کرد. نمونه بارز دیگری که در زمینه حفظ قرآن کریم در این جلسه حضور دارد مصطفی شرفی است که رتبه‌های متعدد کشوری از جمله مقام اول مسابقات کشوری دارالقرآن امام علی(ع) را در کارنامه خود دارد.

سیاحی با بیان اینکه این جلسه با قدمت بیش از ۲۵ سال توسط استادانی مانند میثم ساکی، حسن زغیبی و جاسم نجار مدیریت می‌شد، افزود: در حال حاضر نیز جلسه حفظ با مدیریت بنده و جلسه قرائت تحقیق و ترتیل توسط بنده و استاد نجار در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۰:۳۰ برگزار می‌شود.

مدیر جلسه حفظ و قرائت قرآن کریم هویزه ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری‌های سرهنگ حاتم عبیداوی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج هویزه و حجت‌الاسلام عیسی ساعدی، امام جمعه سابق شهرستان در زمینه فعالیت‌های قرآنی گفت: در کنار کلاس‌های حفظ و قرائت دارالقرآن بسیج شهرستان هویزه الحمدلله در مابقی نهادها، از جمله دارالقرآن آموزش و پرورش شهرستان هویزه نیز فعالیت‌های قرآنی در حال برگزاری است.

این فعال قرآنی در پایان از خبرگزاری قرآنی ایکنا قدردانی کرد و با اشاره به دیگر فعالیت‌های قرآنی شهرستان گفت: از جمله مهم‌ترین فعالیت قرآنی در شهرستان هویزه می‌توان به تربیت بیش از ۵۵۰ حافظ قرآن کریم توسط دارالقرآن شرکت نفت و گاز اروندان اشاره کرد که در این یک سال اخیر فعالیت‌های متعدد قرآنی از جمله برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن کریم، برگزاری محافل در شهرستان و روستاهای اطراف، اجرای کارگاه تخصصی با حضور محسن یاراحمدی، قاری و داور بین‌المللی، توزیع بیش از ۳۵۰ مصحف در جلسات قرآن کریم شهرستان و روستاهای اطراف در شهرستان به انجام رسانده‌اند.

 

انتهای پیام
captcha