کد خبر: 4224753
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۱

تأکید قرآنیان خوزستان بر حضور به موقع و انتخاب آگاهانه

در آستانه دومین دوره انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری، جامعه قرآنی استان خوزستان پا به پای اقشار مختلف مردم بر اهمیت مشارکت در این انتخابات تأکید کردند و مردم را به انتخابی آگاهانه و حضوری به موقع دعوت کردند.

انتخابات ریاست جمهوریبه گزارش ایکنا از خوزستان، فردا 15 تیر 1403 مردم ایران اسلامی، پای صندوقهای رأی میآیند و سکاندار دولت چهاردهم کشور خود را انتخاب میکنند. جامعه قرآنی استان خوزستان پا به پای اقشار مختلف مردم بر اهمیت حضور در این انتخابات تأکید کردند و مردم را به انتخابی آگاهانه دعوت کردند.

مهدی دغاغله، پیشکسوت قرآنی استان در این باره به ایکنا گفت: این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، دوره حساسی است و باید با یک بینش دقیقی انتخاب صورت گیرد. حجم زیاد تبلیغات نباید ما را از انتخاب دقیق بازدارد. باید دقت کنیم. سوابق عملکرد کاندیداها رامورد مطالعه و بررسی قرار دهیم و به یک انتخاب آگاهانه برسیم. بنابراین از روی حجم تبلیغات، رئیس جمهور خود را انتخاب نکنیم.

حمید چنانی، استاد حفظ قرآن نیز بر اهمیت شرکت در انتخابات تأکید کرد و گفت: در این برههای که قرار داریم، اصل مشارکت، اهمیت زیادی دارد. حضور در انتخابات علاوه بر اینکه وظیفه شرعی و ملی ما است، نمایی از همدلی و آزادی یک ملت را به جهان نشان میدهد. کاندیداهای معرفی شده مراحل تأیید صلاحیت خود را به صورت قانونی گذراندهاند؛ بنابراین بحث صلاحیت مطرح نیست، چون کاندیداها تأیید شده هستند؛ به عبارتی اصل و اولویت ما، مشارکت بالا است؛ نه رقابت دو کاندید. مردم آزادانه باید انتخاب کنند. تلاش کنیم که در دور دوم انتخابات حضور پرشورتری داشته باشیم.

محمود حمیداوی، عضو اتحادیه مؤسسات قرآنی خوزستان نیز در باب اهمیت حضور به اختصار گفت: در آستانه حلول ماه محرم مثل سلیمان بن سرد خزاعی عمل نکنیم؛ وقت دیر آمدن و دیر تصمیم گرفتن و بعد واقعه اشک ریختن نیست.

ناجی حیدری، مرتل پیشکسوت قرآن استان نیز اظهار کرد: قطعا مشارکت خوب، عزت و امنیت را ان شاالله برای کشور به ارمغان میآورد. به فرموده امام راحل، شرکت در انتخابات برای جمهوری اسلامی یک امر حیاتی است. ان شاالله همه ما زن و مرد مکلف هستیم. سرنوشت ملت و جمهوری اسلامی به انتخابات بستگی دارد، نباید به این امر بی اعتنا باشیم.

محمدجواد محمدیمجد، حافظ کل قرآن، در اهمیت حضور در انتخابات با اشاره به تحولات جهانی اخیر گفت: تحولات جهانی، خیلی سریع اتفاق میافتد. بعد از طوفان الاقصی و عملیات وعده صادق، معادلات منطقه و دنیا عوض شده است. ما باید این معادله جدید را به نفع کشور عزیزمان تثبیت کنیم، لذا حضور در انتخابات این دوره مهم است و این پیام را به دنیا میدهد که مردم علی رغم مسائل موجود، پای کار کشور و نظام هستند.

او با اشاره به اعتراضات اخیر دانشجویان دانشگاههای امریکا گفت: کسی تصور نمیکرد این دانشجویان به میدان بیایند و حرفی که ما در مدت 45 سال میزدیم، به زبان آوردند. لذا توجه به این معادلات جدید مهم است و باید با حضور در انتخابات، این معادلات را تثبیت کنیم.

این حافظ قرآن با بیان اینکه امروز موج بوم گرایی در دنیا بر سرکار است و نسخههای جهانی شدن دیگر خریداری ندارد، گفت: در جهان پست مدرن، خرده روایتها است که کارساز است، هر بومی به دنبال روایت بوم خود است، امروز در ایتالیا، نخست وزیر شعار خدا، وطن، خانواده سر میدهد و در فرانسه نیز جریان ملی گرا پیروز شده است، لذا ما هم باید به دنبال نسخه بومی خود باشیم.

حجتالاسلام امین شریعت شوشتری، مؤلف آثار قرآنی نیز با اشاره به ویژگیها و سیره یک مدیر در قرآن کریم گفت: در سیره مدیریتی حضرت یوسف(ع) چند خصوصیت دیده میشود که پسندیده است یک رئیس جمهور طراز انقلابی از اینها بهره مند باشد. این ویژگیها شامل: ایمان به خدا و نهراسیدن از قدرت طاغوتی کاهنان معابد دروغین،  تقسیم کار، عدم تأخیر در انجام امور، وجود برنامه جامع و قدرت انجام آن و معطل نکردن جامعه و منتظر نماندن برای کمک کردن به جامعه ایمانی از سوی کافران.

وی گفت: اگر رئیس جمهور به خدا ایمان نداشته باشد برنامههای خود را برمحور طاغوت تنظیم میکند، وقتی رئیس جمهور نتواند تقسیم کار مطلوبی بین نهادهای تحت فرمانش انجام دهد کشور را به بی قانونی وهرج ومرج خواهد کشاند. وقتی رئیس جمهور در انجام امور مهم جامعه تاخیرکرد مردم دچارناامیدی میشوند. اگر مدیرعالی اجرایی کشور برنامه داشت و از برنامه مهمتر، قدرت اجرای آن را داشت کشور را سربلند میکند. رئیس جمهور باید به داخل کشور و دانشمندان خودی امید داشته باشد، با دیگر کشورها تعامل داشته باشد ولی معطل آنها نشود. تکیه رئیس جمهور ومدیران کشور به داخل و اعتماد به جوانان نخبه و متدین باشد. این ویژگی‌ها اتفاقا در کلمات امامین انقلاب نیز نسبت به رئیس جمهور اصلح در سالهای متمادی به چشم می‌خورد.

رضا علیپور، مدیر مؤسسه قرآنی نورالهادی خرمشهر نیز گفت: جامعه قرآنی به همراه همه اقشار مردم روز جمعه ۱۵ تیرماه در جهت پیروی از ولایت و قدرانی از رشادتهای همه شهدا و ایثارگران، برای ایرانی قوی، با عزت و افتخار به پای صندوق‌های رأی میآییم تا خاری در چشم دشمنان اسلام باشیم. به امید ایرانی در قلههای پیشرفت.

عبدالله میاحی، مدرس و حافظ قرآن با اشاره به آیه «اِنَّ ٱللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوۡمٍ حَتَّىٰ یُغَیِّرُوا۟ مَا بِأَنفُسِهِم»: در حقيقت ‏خدا حال قومى را تغيير نمى‏ دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند(رعد، آیه 11) گفت: امروز هر برگه رایی که به صندوقها انداخته میشود، در حقیقت رأی به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی است و این برای کشور بسیار با ارزش و با اهمیت است.

ما با رأی خود سرنوشتمان را تعیین کنیم، لذا از یکایک مردم شریف جمهوری اسلامی ایران دعوت میکنیم تا در انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه ۱۵ تیر حضور پیدا کرده و با رأی خود متفاوت تر به دشمنان ایران سنگ بکوبیم .

رسول مظفری، قاری خوزستانی نیز گفت: به تبعیت از رهبری فرزانه و به جهت پاسداشت خون شهدا ان شاءالله در انتخابات دور دوم ریاست جمهوری شرکت خواهیم کرد و همه دلسوزان نظام و انقلاب و وطن اسلامی را به شرکت باشکوه در دور دوم انتخابات و انتخاب تفکری انقلابی که نه تنها کشور را به عقب بر نخواهد گرداند بلکه ان شالله با قوت و قدرت به پیش خواهد برد دعوت میکنم.

انتهای پیام
captcha