کد خبر: 3956970
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان اظهار کرد: در راستای برگزاری کنگره ملی فرشتگان تاریخ‌ساز بانک اطلاعاتی بانوان شهید و ایثارگر خوزستان در حال شکل‌گیری است.

بانک اطلاعاتی بانوان شهید و ایثارگر خوزستان در حال شکل‌گیری است

به گزارش ایکنا از خوزستان، زینب پارسا‌فخر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در وبینار «کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» که امروز، ۱۱ اسفندماه در خوزستان برگزار شد، با بیان اینکه هر یک از شهرهای استان خوزستان به نوبه خود پایتخت ایثار و مقاومت هستند، گفت: امروز مفتخر به حضور در برنامه گرامیداشت سه هزار و 37 بانوی شهیدی هستیم که با خون خود تجلی‌بخش ایثار و فداکاری بودند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره نقش‌آفرینی بانوان و تأثیر آن در پیروزی ایران اسلامی در جنگ تحمیلی گفت: امروز بانوان ما با تأسی از حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) پرچمدار الگوی زن مسلمان در جهان هستند؛ زنی که با حفظ کرامت در عرصه‌های مختلف در حال درخشش و شکوفایی است و این به برکت نظام جمهوری اسلامی و خون شهدا بوده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با بیان اینکه در راستای برگزاری این کنگره برنامه‌های خوبی در حال رقم خوردن است، گفت: بانک اطلاعاتی بانوان شهید و ایثارگر خوزستان در حال شکل‌گیری است و بناست از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان برای ثبت و ضبط آثار بانوان بهره‌مند شویم.

پارسافخر با اشاره به حضور بانوان در جبهه‌های جنگ به عنوان بهیار و فعالیت آنها در پشت جبهه‌ها در مساجد و تکایا، گفت: می‌طلبد برای ثبت خاطرات این بانوان شهید و ایثارگر اقدامات بهتری به عمل آید و تاریخ شفاهی آنها ثبت شود و به کمک هنر، آثار ماندگاری در این زمینه خلق شود.

همچنین در این برنامه شاهزاده احمدی‌زاده، همسر سردار شهید هادی کجباف، شهید مدافع حرم، ضمن گرامیداشت یاد شهدای زن، گفت: پیامبر اکرم(ص) با رسالت خود به زن کرامت بخشید. با نور اسلام، زن، عزت و کرامت پیدا کرد و انقلاب اسلامی پس از دوران پهلوی که به نام مدرنیسم از آن عزت دور شد، دوباره این عزت را به او برگرداند. زنان ما در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی حماسه‌ها آفریدند و اگر اجازه می‌یافتند در جبهه‌های جنگ نیز شرکت می‌کردند.

وی با اشاره به نقش تاریخی حضرت زینب(س) در حادثه عاشورا، بیان کرد: این نقش‌آفرینی نشان داد، زن در حاشیه تاریخ نیست، بلکه در متن حوادث مهم تاریخی است.

همسر شهید کجباف با اشاره به وضعیت خانواده‌های شهید زن و ایثارگر، گفت: مردی که به شهادت می‌رسد، همسر او کانون زندگی را حفظ می‌کند، ولی زنی که به شهادت می‌رسد یا جانباز می‌شود، وضعیت خانواده او متفاوت خواهد بود.

بر اساس این گزارش 72 خانواده شهید و جانباز به‌صورت مجازی این کنگره را دنبال کردند و تقدیر از خانواده‌های شهدای زن به‌صورت همزمان در سطح شهرستان‌های استان خوزستان برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: