کد خبر: 3971022
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۷
استاندار خوزستان با اشاره به در پیش بودن عید فطر و دید و بازدیدها در این ایام گفت: احترام به شیوخ و بزرگان و دید و بازدید در ایام عید فطر، یک فرهنگ تاییدشده است اما در شرایط کرونایی خواهش می‌کنیم که این مراسم‌ها برگزار نشود.

تأکید استاندار خوزستان بر عدم برگزاری دید و بازدیدهای عید فطر

به گزارش ایکنا از خوزستان، قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار خوزستان در پایان دیدار با شیوخ و سران عشایر خوزستان که امروز ۲۱ اردیبهشت‌ماه در اهواز  برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز به دعوت قرارگاه کربلا و با همکاری نماینده ولی فقیه در خوزستان، جلسه بسیار خوبی با شیوخ و سران عشایر خوزستان برگزار شد.

وی افزود: امروز در بحث انتخابات، رسومات و نقش این رسوم در انتشار ویروس کرونا صحبت‌های بسیار خوبی با بزرگان ایل‌ها و عشایر استان خوزستان انجام شد.

استاندار خوزستان گفت: از بزرگان طوایف و شیوخ آن‌ها درخواست کردیم که همکاری قوی‌تری داشته باشند.

سلیمانی‌دشتکی گفت: علاوه بر مقابله هشت ساله با دشمن، در جنگ اقتصادی نیز مقابل دشمن ایستادیم و باز هم باید در مقابل مشکلات بایستیم و برای از بین رفتن تحریم‌ها تلاش کنیم.

وی افزود: در بحث مبارزه با کرونا، برخی رسوم ارزشمند در فرهنگ ایل‌ها و قبایل وجود دارد که باید با فرهنگ کرونایی تطبیق داده شوند و این مساله، درخواست ما از شیوخ و بزرگان است.

وی با بیان اینکه تیراندازی در مراسم‌های عزاداری و جشن‌ها به صورت مطلق غلط است، گفت: از بزرگان عشایر و طوایف و قوم‌ها درخواست کرده‌ایم که تیراندازی را کاملا کنار بگذارند.

استاندار خوزستان گفت: بزرگان طوایف و شیوخ نباید اجازه دهند اسلحه به دست گرفتن عادی شود تا باعث دگرکشی و خودکشی نشود.

سلیمانی‌دشتکی با اشاره به در پیش بودن عید فطر و دید و بازدیدها در این ایام گفت: احترام به شیوخ و بزرگان و دید و بازدید در ایام عید فطر، یک فرهنگ تاییدشده است اما در شرایط کرونایی خواهش می‌کنیم که این مراسم‌ها برگزار نشود.

وی افزود: حدود ۶۰ درصد از دلایل ابتلای افراد به کرونا، همین رفت و آمدهای خانوادگی و دید و بازدیدها است. در این رفت و آمدها به دیدار افراد بزرگسال می‌رویم که بیشتر در خطر ابتلا هستند و از این رو انتظار داریم که امسال به دلیل شرایط کرونا این رفت و آمدها انجام نشود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه میزان فوت افراد بزرگسال و با بیماری زمینه‌ای حدود ۷۰ درصد است، گفت: ۷۰ درصد افرادی که فوت می‌شوند یا مسن و یا دارای بیماری زمینه‌ای هستند و از این رو باید از دید و بازدیدها جلوگیری کنیم.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: