کد خبر: 4028803
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲

رئیس بسیج جامعه پزشکی خوزستان با تاکید بر لزوم توجه فرمانداران به میزان مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی و موارد مثبت کرونا، گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان با علائم سرماخوردگی و موارد مثبت در حال افزایش است.

افزایش موارد مثبت و بیماران با علائم سرماخوردگی در خوزستان

به گزارش ایکنا از خوزستان، دکتر عبدالرضا جانگران‌نژاد، رئیس بسیج جامعه پزشکی خوزستان در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز ۲۵ دی‌ماه در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در استان خوزستان ۵ هزار نفر در قالب یک هزار و ۷۰۷ تیم عملیاتی در طرح شهید سلیمانی در حال فعالیت هستند. به دلیل تعداد کم موارد مثبت و مشکل در تامین خودرو یک هزار نفر نیرو نیز کاهش داشته‌ایم.

وی افزود: برای اجرای طرح شهید سلیمانی در خوزستان به ۲۵۰ خودرو نیاز نیاز اما اکنون حدود ۱۵۰ خودرو در اختیار داریم.

رئیس بسیج جامعه پزشکی خوزستان با اشاره به مصوبه راه‌اندازی مرکز مشاوره تلفنی کرونا در اهواز گفت: در حال حاضر کارشناسان مخابرات در حال بازدید از مراکز بهداشت غرب و شرق اهواز به منظور راه‌اندازی مراکز مشاوره تلفنی هستند. جمع‌آوری اطللاعات برای ارسال پیامک به ساکنان مناطق با پوشش کم واکسیناسیون نیز در حال انجام است.

وی با تاکید بر حضور فرمانداران در جلسات مدیریت کرونا بیان کرد: در جلساتی که فرمانداران حضور نداشته یا حضور کمرنگی داشته‌اند، مشکل داریم.

جانگران‌نژاد افزود: فرمانداران باید آمارهایی که به آن‌ها ارائه می‌شود را بررسی کنند و آمارهای واقعی را مد نظر قرار دهند. فرمانداران به موارد بستری و فوت توجه نکنند بلکه در این شرایط باید به مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی و موارد مثبت کرونا توجه شود و بر این اساس، وضعیت شهرستان‌ها را بررسی کنند زیرا تعداد مراجعه‌کنندگان با علائم سرماخوردگی و موارد مثبت در حال افزایش است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی خوزستان گفت: با افزایش پوشش واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک می‌توانیم از پیک بیماری جلوگیری کنیم در غیر این صورت و با رعایت ۵۰ درصدی پروتکل‌ها، قطعا با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: