کد خبر: 4029957
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۲

مهدی دغاغله، داور مسابقات بین‌المللی قرآن اعلام کرد: دارالقرآن عتبه امام حسین(ع) اقدامی را در راستای بازبینی آیین‌‌نامه‌ داوری مسابقات قرآن با حضور کشورهایی که میزبان مسابقات بین‌المللی هستند، انجام داده و جلسات آن در حال برگزاری است.

بازبینی آیین‌‌نامه‌های داوری مسابقات بین‌المللی در عتبه امام حسین(ع)

مهدی دغاغله، داور مسابقات بین‌المللی قرآن و پیشکسوت قرآنی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان، با اشاره به حضور خود در کشور عراق و شهر کربلا اظهار کرد: دارالقرآن عتبه امام حسین(ع) اقدامی را در راستای بازبینی آیین‌‌نامه‌ داوری مسابقات بین‌المللی قرآن با حضور کشورهایی که میزبان مسابقات بین‌المللی هستند، انجام داده و جلسات آن در حال برگزاری است.

وی افزود: در این جلسه، آیین‌نامه مسابقات قرآن کشورهایی مانند مالزی، ایران، سودان، امارات و هر جایی که آیین‌نامه بین‌المللی دارند، بررسی می‌شود. این آیین‌نامه‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و افراد مؤثر از هر کشور برای تبادل نظر درباره اینکه کدام آیین‌نامه برای تشخیص قاریان و ترویج فرهنگ قرآن، مؤثرتر است، دعوت می‌شوند‌.

این داور مسابقات قرآن ادامه داد: مواد این آیین‌نامه ممکن است کم یا زیاد شود، تلاش بر این است که از همه این آیین‌نامه‌ها یک آیین‌نامه استخراج شود و سعی بر این است که همه از یک آیین‌نامه استفاده کنند. برای نمونه اگر شرکت کننده‌ای از ایران به مالزی برود، طوری نباشد که با آیین‌نامه مسابقات قرآن این کشور آشنا نباشد و به همین دلیل امتیازات بسیاری را از دست بدهد.

دغاغله اظهار کرد: تاکنون سه جلسه بازبینی برگزار شده و این جلسات موفقیت آمیز بوده است. ۸ نفر از داوران جمهوری اسلامی ایران، از جمله آقایان پرهیزکار، دولتی، انجام، قره‌شیخ‌لو و شاه‌میوه در این همایش حضور دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: