آغاز نام‌نویسی دوازدهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت
کد خبر: 4143132
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲

آغاز نام‌نویسی دوازدهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت

نام‌نویسی دوازدهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهی نامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن آغاز شد.

دوازدهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرائتبه گزارش ایکنا از خوزستان، نام‌نویسی دوازدهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهی نامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن از سوی شورای عالی قرآن آغاز شد.  دوره‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم به منظور ساماندهی جایگاه و سطح بندی قاریان و مدرسان قرآن‏‏،‏ از سال 90 توسط شورای عالی قرآن در حال اجرا است.

دوره‌ها که یک نوبت در سال برگزار می‌شود‏‏ تاکنون 11 دوره را پشت سر گذاشته و ثبت نام دوره دوازدهم از سی و یک اردیبهشت آغاز شده و تا پایان خرداد ادامه دارد. 

در این دوره‌ها‏ توانمندی قراء و معلمان قرائت در بخش مهارتی و دانشی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در نهایت این قراء و مدرسان با احراز درجات 1 تا 4 گواهی نامه رسمی و معتبر دریافت کرده و از تسهیلات آن بهره مند می‌شوند. تحصیل بدون کنکور‏ و رایگان در دانشگاه‌ها، اعزام‌های تبلیغی به خارج از کشور و امکان تلاوت در شبکه‌های صدا و سیما از جمله این مزایا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی ثبت نام، مراحل آزمون و منابع آن به وب سایت شورای عالی قرآن به نشانی http://quranshora.ir/ مراجعه کنند. 

انتهای پیام
captcha