تبلیغات سوء دشمن در قالب آثار هنری پاسخ داده شود
کد خبر: 4214884
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۰

تبلیغات سوء دشمن در قالب آثار هنری پاسخ داده شود

امام جمعه اهواز با اشاره به برنامه‌های دشمن برای مادران فعلی و آینده در قالب سریال‌ها و فیلم‌های نمایشی گفت: به تعبیر رهبر انقلاب، جواب کار هنری باطل، کار هنری حق است؛ اگر دشمن فیلم و سریال ساخت و سخن باطل خود را مطرح کرد، ما باید زنان الگوی  حق را در این قالب‌ها نشان دهیم و بنیه معرفتی نسل جدید را تقویت کنیم.

حجت الاسلام موسوی فرد، امام جمعه اهوازبه گزارش ایکنا از خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز، امروز 21 اردیبهشت در خطبه‌های نماز جمعه اهواز ضمن تأکید به رعایت تقوای الهی گفت: محور خانواده، زن خانواده است. خانواده کلمه مقدسی است و در تمام ادیان الهی مورد احترام است. در سال 2010 رابرت مورداک که یک غول رسانه‌ای صهیونیستی است در مصاحبه‌ای گفت برای شکست ایران به سراغ خانواده باید برویم و زن خانواده باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های دشمن برای مادران فعلی و آینده در قالب سریال‌ها و فیلم‌های نمایشی اظهار کرد: دشمن برای خانواده‌ها برنامه دارد. این فرد به دنبال سست نشان دادن بنیان خانواده، سخیف جلوه دادن شغل خانه داری و فرزند پروری، نفی تقیدات دینی، ترویج بی بندوباری، قبح زدایی از روابط خارج از خانواده، اشاعه پدیده فرزندان نامشروع و عادی سازی خیانت به همسر در برنامه‌های خود است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: به تعبیر رهبر انقلاب، جواب کار هنری باطل، کار هنری حق است؛ قرآن کریم می‌فرماید: «فَمَنِ اعْتَدَى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَى عَلَيْكُمْ» (بقره، 194) اگر دشمن فیلم و سریال ساخت و سخن باطل خود را مطرح کرد، ما باید زنان الگوی  حق را در این قالب‌ها نشان دهیم و بنیه معرفتی نسل جدید را تقویت کنیم.

موسوی‎‌فرد گفت: مستندسازی و بیان احکام باید برای خانواده‌ها اتفاق بیفتد. آموزش مستقیم و غیر مستقیم در زمینه تحکیم خانواده باید صورت بگیرد.

امام جمعه اهواز نسبت به عوامل تزلزل خانواده هشدار داد و گفت: باید ازدواج آسان را تبلیغ کنیم. آنقدر رسم و رسومات غلط در خانواده‌‌ها راه پیدا کرده است که امروز جوانان به سختی به ازدواج تن می‌دهند. شرط ازدواج، رشد است. باید ازدواج عاقلانه، بهنگام و ساده را تبلیغ کنیم. والدین باید از رسوم جاهلی مدرن پرهیز کنند.

وی در خطبه دوم نماز ضمن گرامیداشت هفته حج اظهار کرد: امروز اولین روز از ماه‌های حرام است. ماه ذی القعده، ماه ذی الحجه، ماه محرم و ماه رجب چهار ماه حرام هستند. عمل نیک در این چهارماه دو برابر پاداش دارد و اگر عمل ناپسندی از انسان سر بزند، دو برابر عقاب دارد. دیه در این ماه‌ها افزایش قیمت دارد. رعایت حرمت این ماه‌ها بسیار مهم است. چله‌گرفتن و مراقبت از اعمال توصیه شده در این ماه‌ها است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: امروز سالروز میلاد کریمه اهل بیت(س) حضرت فاطمه معصومه است. به همه دخترانمان تبریک عرض می‌کنم. به فرموده پیامبر اعظم(ص)، دختران مهربان و مددکار پدر و مادر هستند. اهل انس و با برکت هستند. دختر خوش تربیت و دلسوز و همدمی گرانبها است. این نگاه را با نگاه غرب که نگاه ابزاری به دختر دارد، مقایسه کنید.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به دهه کرامت گفت: در روایات می‌خوانیم: «دنیا میدان مسابقه کسب کرامت‌ها است.» در کسب کرامت‌ها با یکدیگر رقابت کنید. انسان دارای کرامت و کریم، حسود نیست. کسی که کرامت دارد، به پیمان خود وفا و از محرمات الهی اجتناب می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مطالبات مردمی گفت: بحث مسکن همچنان مطالبه است. مسکن جزو تأکیدات آقای رئیسی است. گفتند امسال تمام کسانی که شرایط گرفتن زمین داشته باشند، زمین می‌گیرند. باید تلاش شود، این مسکن با کیفیت باشد و ارزان به دست مردم برسد.

موسوی‌فرد، بر نظارت بر اجاره‌بهای خانه تأکید کرد و گفت: برای مردم پرداخت این اجاره بها سخت است. ملاحظه مردم را کنید. مسئولین بر اجاره بها نظارت کنند. مهار گرانی، مطالبه دیگر مردم است. نظارت‌ها قوی شود. اشتغال هم جزو مطالبات همیشگی جوانان ما است. بیشترین مراجعه کنندگان به ما جوانان است. مسئولان زمینه را فراهم کنند. خطوطی که می‌توان در کارخانجات و مانند اینها افزایش داد، افزایش دهید. استان‌های متعدد مشکل بیکاری ندارند، بلکه به دنبال نیروی کار هستند. برخی شغل را فقط در شرکت می‌دانند. تأکید ما بر مهارت آموزی است، محال است کسی مهارت در حد تخصص و اراده کار داشته باشد و بیکار باشد. 

انتهای پیام
captcha