کد خبر: 4221439
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۷

اخلاق اسلامی در انتخابات حاکم باشد

امام جمعه اهواز بیان کرد: در تبلیغات انتخابات باید اخلاق اسلامی حاکم باشد و تبلیغات جذاب با رعایت اخلاق انجام شود. حدود الهی باید رعایت شود و بی‌انصافی و فرافکنی نشود و برای دنیای دیگران، آخرت خود را خراب نکنیم.

حجت الاسلام موسوی فرد

به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۲۵ خردادماه با توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: یکی از مهم ترین دغدغه‌های جامعه ایمانی و دینی استقرار سبک زندگی اسلامی است، سبکی که سعادت دنیوی و اخروی فرد و جامعه را تضمین می کند.

وی با اشاره به روایاتی در مورد سبک زندگی اسلامی افزود: فهم صحیح و عمیق از دین، پایداری و استقامت در سختی‌ها و مشکلات و برنامه‌ریزی در امر اقتصاد و معیشت سه مولفه بالندگی انسان در زندگی و سبک زندگی اسلامی هستند.

موسوی‌فرد گفت: حقیقت فهم شناخت منوط به شناخت فقیه و امام است و وقتی انسان به معرفت و نصرت امام نائل شد، متوجه می‌شود سعادت حقیقی خود در جامعه دینی در تحقق اهداف امام معصوم است و باید برای این امر مهم سختی‌ها را تحمل کند. اصلی‌ترین شاخصه موفقیت در صبر، امید و نگاه روشن به آینده است.

امام جمعه اهواز با اشاره به در پیش بودن عید قربان و عید غدیر خم بیان کرد: به مناسبت عید غدیرخم یک جشن محوری در محل کنگره ۲۴ هزار شهید خوزستانی برگزار می‌شود تا پیام غدیر جهانی شود.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) گفت: زندگی ایشان بر سه پایه که نقش کلیدی در زندگی انسان ایجاد می‌کند، بوده است. مسئول‌سازی اسلام در برابر آسیب‌ها، ایجاد چارچوب ویژه شیعیان به عنوان مومنان و پاسداران بر میراث حقیقی، اسلام و احکام قران و همچنین آماده‌سازی برای به دست گرفتن اسلام محمدی این سه پایه بوده‌اند.

وی افزود: روز عرفه و عید قربان را در پیش داریم. عرفه روز بسیار سرنوشت‌سازی است و باید خود را برای خودسازی آماده کنیم.

موسوی‌فرد با اشاره به در پیش بودن انتخابات بیان کرد: شرایط برای حضور حداکثری در انتخابات فراهم است و حالا که فرصت ایجاد شده است باید مراقب تهدیدات باشیم. البته دشمن کور خوانده است زیرا امت اسلامی هوشیار و با بصیرت است.

امام جمعه اهواز ادامه داد: دو مطالبه جدی مقام معظم رهبری در این خصوص، حضور حداکثری و انتخاب اصلح است. بنابراین باید فرد برای شرکت در انتخابات تبلیغ و ترویج کنند. در صورتی اقتدار این نظام بیشتر خواهد شد که رئیس جمهوری با آرای حداکثری انتخاب شده باشد زیرا در این صورت می‌تواند با اقتدار در مجامع و عرصه‌های مختلف بین‌المللی و داخلی حضور پیدا کند. حضرت آقا برای هر انتخابات ۱۸ شاخصه را تعیین کرده است که باید مورد توجه قرار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: تبلیغات انتخاباتی بزرگترین آزمون تقوای سیاسی و اخلاقی امت اسلامی است و باید مورد توجه کاندیداها و هوادارانشان قرار بگیرد.

امام جمعه اهواز بیان کرد: در تبلیغات انتخابات باید اخلاق اسلامی حاکم باشد و تبلیغات جذاب با رعایت اخلاق انجام شود. حدود الهی باید رعایت شود و بی‌انصافی و فرافکنی نشود و برای دنیای دیگران، آخرت خود را خراب نکنیم. همچنین باید مراقب تبعات سخنان در فضای حقیقی و مجازی باشند.

وی افزود: هواداران توجه کنند دو قطبی‌سازی در انتخابات سم است و دشمن در این زمینه تلاش می‌کند. این کاندیداها سرمایه‌های انقلاب هستند و حضرت آقا فرموده است آبرو و حیثیت این افراد را لکه‌دار نکنید و اخلاق و تقوا را مدنظر قرار دهید. اگر کسی ولو کنایه‌ای به کسی بزند، شک نکند که تابع رهبری نیست.

امام جمعه اهواز گفت: بحث جمعیت، ازدواج آسان و حجاب و پوشش همچنان مطالبه جدی حضرت آقا هستند. الحمدالله وضعیت درمورد حجاب بسیار بهتر شده است.

انتهای پیام
captcha