کد خبر: 4224078
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۱

اجرای دهمین دوره طرح «رحله» در 9 شهر خوزستان

مسئول شعب مؤسسه فرهنگی و قرآنی بیت‌الاحزان در خوزستان از برگزاری دهمین دوره طرح «رحله» در 9 شهر این استان خبر داد.

حفظ قرآنحجت‌الاسلام میثم ساکی نوری‎‌زاده، مسئول شعب مؤسسه فرهنگی و قرآنی بیت‌الاحزان در خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان از اجرای دهمین دوره طرح «رحله» در این استان خبر داد و گفت: امسال این طرح در 9 شهر خوزستان شامل شهرهای امیدیه، اهواز، آبادان، باغملک، بهبهان، دزفول، شادگان، کارون و هویزه اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این دوره ویژه نوجوانان و جوانان ۱۴ تا ۲۲ ساله پسر اجرا می‌شود، افزود: در این طرح شرکت‌کنندگان طی یک دوره 45 روزه سه جزء قرآن کریم (جزء 30، جزء اول و دوم قرآن کریم) را حفظ می‌‎کنند. علاوه بر حفظ قرآن، تجوید، ترجمه و مفاهیم، تفسیر و تدبر و آموزش موضوعات اعتقادی از دیگر سرفصل‌های این دوره است. 

ساکی‌نوری‌زاده با بیان اینکه اجرای طرح رحله از 11 تیرماه در شعب مؤسسه بیت‌الاحزان آغاز می‌شود و تا 25 مردادماه سال جاری ادامه دارد، گفت: هدف از اجرای طرح تابستانه «رحله» تحقق 10 میلیون حافظ قرآن کریم است. اجرای این طرح کمک می‌کند افراد مستعد حفظ کل قرآن شناسایی شوند و بعدها در قالب دوره‌های حفظ یک ساله، مسیر حفظ تخصصی قرآن را طی کنند.

مسئول شعب مؤسسه فرهنگی و قرآنی بیت‌الاحزان در خوزستان با اشاره به مغفول ماندن ظرفیت عظیم بانوان در طرح «رحله» گفت: اگر شرایط لازم برای اجرای چنین دوره‌هایی ویژه بانوان فراهم شود، حرکت به سمت تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن شتاب بیشتری می‌گیرد که امید است از سال 1404 فضای لازم برای اجرای «رحله» ویژه بانوان نیز فراهم شود.

یادآور می‌شود، در این طرح که در تابستان ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد تعداد ۲۲ مرکز در ۹ استان کشور پذیرای نوجوانان و جوانان ۱۴ تا ۲۲ ساله پسر از سراسر کشور هستند.

انتهای پیام
captcha