کد خبر: 4077715
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳

افزایش ۳ برابری پست‌های امدادی و پایگاه‌های درمانی اربعین در عراق

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به انجام هماهنگی‌های لازم با عراق در ایجاد پایگاه امدادی اربعین در آن طرف مرز گفت: امسال ظرفیت پست‌های امدادی و پایگاه‌های درمانی در عراق تقریبا سه برابر شده است.

یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران

به گزارش ایکنا از خوزستان، یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران امروز ۲۲ مردادماه در حاشیه سفر به خوزستان در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به زائران اربعین اظهار کرد: جمعیت هلال احمر کشور در دو ماهه گذشته جلسات ستادی خود را برگزار کرده و موضوع امداد و نجات و کمک به بهداشت و درمان در داخل کشور و همچنین ارائه خدمات بهداشت و درمان در کشور عراق را برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه بعد از شیوع کرونا‏، نخستین بار است که راهپیمایی اربعین برگزار شده و استقبال زائران چشمگیرتر خواهد بود و همچنین با توجه به گرمای هوا، تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران گفت: در داخل کشور فعالیت حدود ۱۶ هزار داوطلب، امدادگر و نجاتگر، ۵۷۰ پایگاه ثابت، ۱۱۶ پایگاه موقت و بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی امدادی و عملیاتی برنامه‌ریزی شده است و آمادگی وجود دارد تا در خدمت زائران باشیم.

وی گفت: امسال از مبادی ورودی، ظرفیت امدادی برای ارائه خدمات به زائران غیر ایرانی که وارد کشور می‌شوند، پیش‌بینی شده تا به سلامت وارد و خارج شوند.

سلیمانی بیان کرد: با توجه به گرمای هوا و ایجاد پایگاه امدادی در آن طرف مرز، با کشور عراق هماهنگی‌های لازم انجام شده است. امسال ظرفیت پست‌های امدادی و پایگاه‌های درمانی در عراق تقریبا سه برابر شده است.

وی با اشاره به تامین بخشی از داروی مورد نیاز زائران اربعین گفت: جلسات مشترک با طرف‌های عراقی برگزار شده تا با هماهنگی و هم‌افزایی بیشتر و تجمیع ظرفیت‌ها خدمات بهتری به زائران ارائه شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران بیان کرد: جمعیت هلال احمر آمادگی لازم برای ارائه خدمت به زائران را دارد.

وی با اشاره به سفر خود به خوزستان گفت: با هماهنگی‌های انجام شده مشکلی که در خصوص استقرار پایگاه عملیاتی در مرز شلمچه و چذابه داشتیم، برطرف شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha