کد خبر: 4088536
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲

اختتامیه سوگواره ملی «دل نوشته‌های عاشورا» در لالی برگزار شد

آیین اختتامیه یازدهمین سوگواره ملی «دل نوشته‌های عاشورا» با حضور شاعران و عکاسان کشوری، مسئولان و عموم مردم در شهرستان لالی برگزار شد.

اختتامیه سوگواره دل نوشته های عاشورابه گزارش ایکنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آیین اختتامیه یازدهمین سوگواره ملی «دل نوشته‌های عاشورا» با حضور جمعی از شاعران و عکاسان برجسته کشور، مدیران دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم در تالار مولوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لالی برگزار شد.
 
در این مراسم، سید امین سپهریان، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقدیر از عوامل اجرایی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی گفت: کار فرهنگی در حوزه اربعین باید با هدف و با برنامه باشد.
 
وی با اشاره به درس‌های واقعه کربلا بیان کرد: امام حسین(ع) تا آخرین لحظه  در کربلا تلاش کرد که دشمنان را ارشاد و آنها را از خواب غفلت بیدار کند. اصل حرکت امام حسین(ع) فرهنگی بود. صدها پیام در حرکت امام حسین(ع) و عاشورا وجود دارد، چنانکه آن حضرت در شب عاشورا از یارانش خواست که هر کدام اگر حق الناسی بر گردن دارد، برگردد.
 
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: سه کار فرهنگی اصلی که امام حسین(ع) در شب عاشورا بر آن تاکید کرد نماز، تلاوت قرآن و دعا و نیایش بود.
 
سپهریان افزود: رئیس قرارگاه اربعین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان درخصوص برنامه‌های دیگر این اداره کل با موضوع پیاده روی اربعین در استان سخن گفته و توصیه کرد که دبیرخانه دائمی سوگواره «دل نوشته‌های عاشورا» لالی به زودی برای برنامه‌های سال آینده شروع به فعالیت کند.
 
در ادامه این مراسم، بهرام جمال‌پور، دبیر یازدهمین سوگواره ملی «دل نوشته‌های عاشورا» و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: یازدهمین سوگواره ملی دل‌نوشته‌های عاشورا با هدف ترویج فرهنگ عاشورا و کشف استعدادهای جوان در دو بخش ادبی و عکس برگزار شد. 
 
جمال‌پور در ادامه افزود: در یازدهمین سوگواره ملی «دل نوشته‌های عاشورا» ۸۰۰ اثر در دو بخش به دبیرخانه ارسال شد که ۳۵۰ اثر در حوزه ادبی و ۴۵۰ اثر در حوزه عکس به دبیرخانه ارسال شد. 
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی در ادامه اظهار کرد: امیدوارم با همکاری دیگر نهادهای فرهنگی بتوانیم در حوزه‌های مختلف برنامه‌های متنوع برگزار کنیم.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha